HC2LP-R68-R
Eaton Electronics
704-HC2LP-R68-R
HC2LP-R68-R
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD 0.68uH 50A 0.0006ohms
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
14 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 130)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Eaton
Product Category: Power Inductors - SMD
RoHS:
High Power Choke
Unshielded
630 nH
20 %
52.9 A
600 uOhms
50 A
- 40 C
+ 125 C
Standard
19.2 mm
19.2 mm
11.18 mm
Ferrite
HC2LP
Reel
Cut Tape
MouseReel
Application: Power
Brand: Eaton Electronics
Core Type: Wirewound
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: PH
Mounting Style: PCB Mount
Product: Power Inductors
Product Type: Power Inductors - SMD
Factory Pack Quantity: 130
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 300 kHz