0603CS-82NXJLW
Coilcraft
994-0603CS-82NXJLW
0603CS-82NXJLW
Mfr.:
Description:
RF Inductors - SMD 0603 82nH Unshld 5% 400mA 540mOhms AECQ2
Lifecycle:
Restricted Availability:
ECAD Model:
Mouser does not presently sell this product in your region.
Availability
Stock:
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Coilcraft
Product Category: RF Inductors - SMD
Delivery Restrictions:
RoHS:
Wirewound
0603 (1608 metric)
Unshielded
82 nH
5 %
400 mA
540 mOhms
- 40 C
+ 125 C
34
1.7 GHz
Standard
1.8 mm
1.12 mm
1.02 mm
Ceramic
AEC-Q200
0603CS
Reel
Cut Tape
MouseReel
Application: Automotive
Brand: Coilcraft
Case Code - in: 0603
Case Code - mm: 1608
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: VN
Mounting Style: PCB Mount
Product: RF Inductors
Product Type: RF Inductors - Leaded
Factory Pack Quantity: 2000
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 150 MHz